Wednesday, April 19, 2006

G82: vs Pittsburgh 18/04/2006

Leafs kończą nieudany sezon zwycięstwem.

Pittsburgh 3:5 Toronto (0:2, 1:3, 2:0)

Dla Leafs trafiali: John Pohl (I, 08:19), Mats Sundin (I, 15:20), Mats Sundin (II, 03:46), Darcy Tucker (II, 07:16, PP), Jeremy Williams (II, 08:13)
Dla Sabres trafiali: Sidney Crosby (II, 08:40), Colby Armstrong (III, 02:16, PP), Ryan Malone (III, 03:04)Zdjęcie: Jeremy Williams zdobył wczorajszego wieczora swoją pierwszą bramkę w swoim pierwszym meczu w NHL.

Linie Leafs: Ponikarovsky-Sundin-Pohl, Kilger-Wellwood-Tucker, Domi-Wilm-Ondrus, Steen-Stajan-Williams
Pary obronne: Kaberle-McCabe, Berg-Belak, Richardson-White
Bramkarze: Aubin (W 60:00, 30 obron, 3 bramki wpuszczone), Tellqvist (0:00); Caron 16 obron (5 bramek wpuszczonych), Fleury 11 obron (nie wpuścił żadnej bramki)
Kontuzjowani: Carlo Colaiacovo (wstrząśnienie mózgu), Eric Lindros (nadgarstek), Andy Wozniewski (ramię), Ed Belfour (plecy), Alexander Khavanov (stopa), Jason Allison (dłoń), Nik Antropov (kolano), Jeff O'Neill (ramię).

Maple Leafs zakończyli nieudany sezon w ładnym stylu pokonując w Air Canada Centre zespół Pittsburgh Penguins. Mats Sundin strzelił dwa gole. Po jednym trafieniu dołożyli Darcy Tucker, John Pohl oraz Jeremy Williams. Dwaj ostatni zostali na to spotkanie powołani z Toronto Marlies z powodu kontuzji Nika Antropova i Jeffa O'Neilla. Obaj udowodnili, że warto będzie dawać im więcej szans na grę w "Dużych Liściach" w przyszłym sezonie.

"Przejeżdżałem obok ławki rezerwowych Leafs i wszyscy krzyczeli "Strzelaj!", więc strzeliłem," w taki sposób opisywał akcję, po której zdobył swoją pierwszą bramkę w debiutanckim występie w NHL Jeremy Williams. "To był strasznie nerwowy dzień. Trzy razy budziłem się podczas przedmeczowej drzemki. Ale przynajmniej mój pierwszy gol w Lidze był ładny, krążek nie odbił się od łyżwy obrońcy, ani nic z tych rzeczy."

Być może tym ostatnim zdaniem Williams zaczepnie nawiązał do pierwszego trafienia w NHL swojego kolegi z Marlies, Iana White'a, po którego strzale w wygranym 7:0 meczu z Buffalo Sabres krążek odbił się od łyżwy obrońcy i zmylił tym samym bramkarza Szabli.

Mats Sundin zakończył sezon grając jak jeden z najlepszych centrów Ligi. Dorobek 35-letniego kapitana to 78 punktów (31 bramek, 47 asyst) w 70 meczach. To jego najlepszy wynik od sezonu 2001-02, kiedy w 82 spotkaniach uzyskał 80 punktów. Nieźle jak na zawodnika, który ominął kilkanaście meczów z powodu uszkodzenia kości jarzmowej w okolicach lewego oka.

"Jest wspaniałym sportowcem," mówił o Sundinie trener Pat Quinn. "Wiem, że ludzie mieli wątpliwości co do jego formy na początku sezonu ale on powrócił do hokeja po roku czasu (podczas lockuotu NHL Mats nigdzie nie grał - przyp. keck). Musiało więc minąć trochę czasu zanim się "rozegrał"."

Sundin w ostatnich 13 meczach zanotował na swoim koncie aż 25 punktów (14 goli, 11 asyst).

"Grał fantastycznie dla nas," kontynuował Quinn. "I nie chodzi tylko o zdobycz punktową ale i o zaangażowanie w grę, także obronną."

Darcy Tucker zdobył swoją 28 bramkę w sezonie.

Toronto zakończyło sezon 2005-06 na 10. mijscu w tabeli Konferencji Wschodniej z dorobkiem 90 punktów.

Warte uwagi:
# Nik Antropov przeszedł we wtorek zabieg artroskopii kolana i tym samym zabrakło go w składzie na wczorajszy mecz. Dla Leafs nie zagrał również Jeff O'Neill (uraz ramienia), w drużynie Pens zabrakło obrońcy Sergeia Gonchara.

Następny mecz w sezonie 2006-07.

W imieniu swoim i Nieszporego zapewne też chcę podziękować za odwiedzanie tego bloga, a szczególnie za czytanie raportów z meczów Leafs mojego autorstwa.

(keck)

0 Comments:

Post a Comment

<< Home


Counters