G81: at Buffalo 16/04/2006

Klonowe Liście rozbite w Buffalo

Toronto 0:6 Buffalo (0:2, 0:2, 0:2)

Dla Leafs nie trafił nikt
Dla Sabres trafiali: Brian Campbell (I, 01:56), Chris Drury (I, 03:04, PP), Paul Gastad (II, 14:48), Jason Pominville (II, 15:27), Chris Drury (III, 10:33, PP), Thomas Vanek (III, 14:51)
Bramkarze: Tellqvist 34 obrony; Miller 31 obron
Kontuzjowani: Carlo Colaiacovo (wstrząśnienie mózgu), Eric Lindros (nadgarstek), Andy Wozniewski (ramię), Ed Belfour (plecy), Alexander Khavanov (stopa), Jason Allison (dłoń).

Zawodnicy Leafs zaczęli mecz przeciwko silnemu zespołowi Buffalo wiedząc już, że nie zagrają w tegorocznch playoffach. O tym, że z drużyny uszło już powietrze świadczy wynik spotkania.

"To rozczarowujące, co stało się wczoraj," mówił kapitan Toronto, Mats Sundin. "Jesteśmy jednak profesjonalistami i powinniśmy byli lepiej się dzisiaj zaprezentować."

"Wielu moich zawodników odpuściło sobie dzisiejsze spotkanie," stwierdził trener Leafs, Pat Quinn.

Po utraceniu szans na grę w playoffach w bramce Klonowych Liści zagrał Mikael Tellqvist. Przy braku zaangażowania kolegów w grze obronnej, aż sześciokrotnie musiał wyjmować krążek z siatki.

W trzeciej tercji gry doszło do kilku poważniejszych incydentów. Tie Domi został wyrzucony z meczu za sprowokowanie bójki z Jayem McKee.

Gracza Buffalo, Andrew Petersa spotkała taka sama kara po niewybrednym zachowaniu na pięć minut przed końcem spotkania. Machnął on bowiem kijem przed ławką rezerwowych Leafs, co zauważyli sędziowie i słusznie uznali za niesportowe zachowanie.

Warte uwagi:
# Możliwe, że Leafs stracili skutecznego ostatnio centra na ostatni mecz przeciwko Penguins. Nik Antropov, bo o nim mowa nie powrócił do gry po tym jak kulejąc zszedł do szatni Toronto na kilka minut przed końcem pierwszej tercji.

Następny mecz: 18 kwietnia 2006 - Pittsburgh at Toronto.