Tuesday, April 18, 2006

G80: vs Ottawa 15/04/2006

Senators nareszcie pokonani! Maple Leafs poza fazą playoff

Ottawa 1:5 Toronto (0:1, 0:4, 1:0)

Dla Leafs trafiali: Tomas Kaberle (I, 01:01, PP), Matt Stajan (II, 05:44, PP), Chad Kilger (II, 16:32), Mats Sundin (II, 17:53, PP), Nik Antropov (II, 19:03)
Dla Senators trafił: Dany Heatley (III, 06;06)
Linie Leafs: Ponikarovsky-Sundin-Antropov, Kilger-Wellwood-Tucker, Domi-Wilm-Ondrus, Steen-Stajan-O'Neill
Pary obronne: Kaberle-McCabe, Berg-Belak, Richardson-White
Bramkarze: Aubin (W 60:00, 30 obron, 1 bramka wpuszczona), Tellqvist (0:00); Emery 26 obron
Kontuzjowani: Carlo Colaiacovo (wstrząśnienie mózgu), Eric Lindros (nadgarstek), Andy Wozniewski (ramię), Ed Belfour (plecy), Alexander Khavanov (stopa), Jason Allison (dłoń).

Na zdjęciu: Ian White w walce o krążek z Chrisem Kellym.

Toronto w końcu udało się w tym sezonie wygrać z Ottawą. Kibice, którzy wypełnili wszystkie miejsca w Air Canada Centre mogli wreszcie obejrzeć Klonowe Liście górujące nad Seantorami. Dotąd Leafs przegrali wszystkie siedem spotkań z rywalem z Ontario.

Tomas Kaberle, Matt Stajan, Chad Kilger, Mats Sundin oraz Nik Antropov trafiali dla TML. Jedynego gola dla Sens zdobył Dany Heatley.

Było to gorzkie zwycięstwo, bowiem pół godziny po zakończeniu meczu ustalony został wynik spotkania, które przesądziło o tym, że Toronto zabraknie w tym sezonie w playoffach, pierwszy raz od ośmiu lat... Zespół Tampa Bay Lightning wygrał po dogrywce z Carolina Hurricanes tym samym zaprzepaszczając nawet matematyczne szanse Leafs na awans.

Ostatnie minuty spotkania Bolts i Canes zawodnicy Klonowych Liści oglądali w szatni w towarzystwie właściciela Larry'ego Tanenbauma oraz generalnego menedżera Johna Fergusona Jr.

"To straszne zdać sobie sprawę, że dla nas jest już po sezonie," powiedział Darcy Tucker. "Od października graliśmy, by dostać się do playoffów. Poza moją rodziną, dziećmi nie ma dla mnie nic lepszego jak wygrać mecz w PO. Czuje się jakby ktoś wyrwał mi moje serce..."

Toronto wygrało osiem z ostatnich dziesięciu meczów przegrywając dwa po regulaminowym czasie gry.

"Mimo że w ostatnim czasie graliśmy bardzo dobrze to nie mamy kogo winić poza nami samymi," mówił kapitan Maple Leafs, Mats Sundin. "Po prostu za późno zaczęliśmy dobrze grać."

Bryan McCabe stwierdził, że szanse na posezonową grę zostały zaprzepaszczone w styczniu i lutym.

"Ten sezon to porażka," powiedział.

Pat Quinn ominie playoffy po raz pierwszy od czasu kiedy został trenerem Leafs.

"Jestem z chłopaków naprawdę dumny. Walczyli o końca," mówił.

Warte uwagi:
# Darcy Tucker oraz kapitan Senators, Daniel Alfredsson wdali się w przepychankę w trzeciej tercji.
# Enforcer Ottawy, Chris Neil prowokował Tie'a Domiego do bójki w końcówce trzeciej tercji ale ten nie zdecydował się zrzucić rękawic. Neil dostał karę 2 minut za zahaczanie i został wyrzucony z meczu przez sędziów.

Następny mecz: 16 kwietnia 2006 - Toronto at Buffalo.