Friday, April 14, 2006

G79: at New York Islanders 13/04/2006

Leafs ponownie wygrywają po dogrywce. Tym razem z Islanders

Toronto 4:3 New York Islanders (1:1, 1:1, 1:1, OT: 1:0)

Dla Leafs trafiali: Darcy Tucker (I, 02:04), Mats Sundin (II, 17:47, PP), Matt Stajan (III, 04:35), Matt Stajan (OT, 03:52)
Dla Islanders trafiali: Robert Nilsson (I, 19:38), Trent Hunter (II, 12:27), Shawn Bates (III, 10:54)
Linie Leafs: Ponikarovsky-Sundin-Antropov, Kilger-Wellwood-Tucker, Domi-Wilm-Ondrus, Steen-Stajan-O'Neill
Pary obronne: Kaberle-McCabe, Berg-Belak, Richardson-White
Bramkarze: Aubin (W 63:52, 23 obron, 3 bramki wpuszczone), Tellqvist (0:00); Snow 27 obron
Kontuzjowani: Carlo Colaiacovo (wstrząśnienie mózgu), Eric Lindros (nadgarstek), Andy Wozniewski (ramię), Ed Belfour (plecy), Alexander Khavanov (stopa), Jason Allison (dłoń).

Zwycięstwo Toronto nad zespołem z Nowego Jorku zapewnił Matt Stajan pokonując Gartha Snowa strzałem z backhandu na nieco ponad minutę do zakończenia dogrywki. Cały czas więc nadzieja na awans do playoffów jest podtrzymywana przy życiu. Klonowe Liście zbliżyły się na 3 punkty do bardzo słabo się ostatnio spisujących Tampa Bay Lightning, którzy zajmują ostatnie miejsce premiowanej kwalifikacją do posezonowych rozgrywek.

Stajan uzyskał wczorajszego wieczora 2 bramki, po golu dołożyli Darcy Tucker oraz Mats Sundin. Jean-Sebastien Aubin obronił 23 uderzenia na swoją bramkę. Bilans Aubina w 9 meczach to 7 wygranych i zaledwie 2 porażki po regulaminowym czasie gry.

"Nawet jeśli jakaś interwencja mu nie wyjdzie, on nie pęka," mówił Tucker o Aubinie. "Po prostu za każdym razem zapewnia nam 2 punkty."

Aubin dokonał dwóch niesamowitych obron w początkowych minutach wczorajszego pojedynku. Przy pierwszej rzucił się z kijem do lewego słupka powstrzymując tym samym Miroslava Satana przed umieszczeniem krążka w siatce. 12 sekund potem leżąc już na brzuchu uniósł swoją lewą nogę odbijając parkanem uderzenie Shawna Batesa.

"To była moja "obrona skorpiona"," powiedział Aubin o obronie strzału Batesa. "Właściwie to Alex Steen tak nazwał tę interwencję. Zrobiłem tak kiedyś podczas treningu, a on wymyślił te nazwę"

Spytany o obecną sytuację Toronto w tabeli, trener Leafs Pat Quinn był pewny tego, że jego drużyna będzie grać w PO. "Uda nam się," stwierdził krótko.

Robert Nilsson, Trent Hunter oraz Shawn Bates trafiali dla Islanders, a Garth Snow zakończył spotkanie z 27 obronami na koncie.

Następny mecz: 15 kwietnia 2006 - Ottawa at Toronto.