Wednesday, April 12, 2006

G77: at Philadelphia 08/04/2006

Festiwal goli w Power Playu. Leafs ogrywają Flyers

Toronto 5:2 Flyers (2:0, 2:1, 1:1)

Dla Leafs trafiali: Jeff O'Neill (I, 07:31, PP), Alex Steen (I, 17:02, PP), Jeff O'Neill (II, 04:51, PP), Mats Sundin (II, 19:26, PP), Chad Kilger (III, 19:54, PP, EN)
Dla Flyers trafiali: R.J. Umberger (II, 15:13), Jeff Carter (III, 12:08, PP)
Bramkarze: Aubin (W 59:56, 28 obron, 2 bramki wpuszczone), Tellqvist (0:00); Niittymaki 24 obrony
Kontuzjowani: Carlo Colaiacovo (wstrząśnienie mózgu), Eric Lindros (nadgarstek), Andy Wozniewski (ramię), Ed Belfour (plecy), Alexander Khavanov (stopa), Jason Allison (dłoń).Zdjęcie: Zawodnicy Toronto bombardowali bramkę strzeżoną przez Antero Niittymakiego pokonując go pięciokrotnie. (AP)

Klonowe Liście wykorzystały aż 5 na 8 gier w przewadze. Power Play Leafs znowu okazał się zabójczą bronią.

Flyers są z pewnością zaniepokojeni dyspozycją swoich special teams ("drużyn specjalnych", tych odpowiedzialnych za grę w osłabieniu i przewadze) przed playoffami.

Jeff O'Neill strzelił dla Toronto 2 gole, po trafieniu zanotowali Alex Steen, Mats Sundin (po świetnym breakawayu) oraz Chad Kilger, który trafił na kilka sekund przed końcową syreną do pustej bramki Lotników.

Dla drużyny z Filadelfii bramki zdobywali J.R. Umberger oraz Jeff Carter, który wykorzystał jedną z pięciu gier w przewadze Flyers.

Pomimo wygranej, szanse Leafs na występ w PO nadal są bliskie zeru. Tylko niepoprawni optymiści mogą wierzyć, że Klonowym Liściom uda się w pozostałych pięciu meczach odrobić siedmiopunktową stratę do ósmego miejsca w tabeli Konferencji Wschodniej gwarantującego udział w posezonowych rozgrywkach.

"Jeśli będziemy nadal zwyciężać, może nasi rywale zaczną gubić punkty," powiedział Darcy Tucker. Należy docenić ambicje i chęć walki do końca u naszych graczy albo przynajmniej fakt, że mówią, iż nadal wierzą w awans do playoffów. Realistycznie jednak patrząc, nie ma na to szans...Zdjęcie: Jeff O'Neill dziękujący Ianowi White'owi za asystę przy jego drugim golu.

"Po pokonaniu takiego zespołu, jak Flyers w takim stylu jak dzisiaj zastanawiasz się, jak to możliwe, że Toronto znajduje się w takim miejscu (w tabeli Konferencji Wschodniej, nie premiowanym awansem do playoffów)," powiedział po meczu Jeff O'Neill.

Warte uwagi:
# Maple Leafs zakończyli tegosezonowe potyczki z Flyers bilansem 3 wygranych i 1 porażki.
# Rookie Ian White zaliczył kolejną asystę w tym sezonie. Młody obrońca ma już na swoim koncie 6 punktów (za 1 gola i 5 asyst).

Następny mecz: 11 kwietnia 2006 - Florida at Toronto.

(keck)


Counters