Leafs przegrywają z Bruins po rzutach karnych

Toronto 2:3 Boston (0:1, 1:1, 1:0, OT: 0:0, SO: 0:1 (0:1))

Dla Leafs trafiali: Alexei Ponikarovsky (II, 01:00), Mats Sundin (III, 19:47)
Dla Bruins trafiali: Mariusz Czerkawski (I, 19:02), Glen Murray (II, 15:44)
Linie Leafs: Ponikarovsky-Sundin-Antropov, Kilger-Wellwood-Tucker, Domi-Wilm-Ondrus, Steen-Stajan-O'Neill
Pary obronne: Kaberle-McCabe, Berg-Belak, Richardson-White
Bramkarze: Aubin (Sh./L 63:55, 25 obron, 2 bramki wpuszczone), Tellqvist (0:00); Thomas 31 obron
Kontuzjowani: Carlo Colaiacovo (wstrząśnienie mózgu), Eric Lindros (nadgarstek), Andy Wozniewski (ramię), Ed Belfour (plecy), Alexander Khavanov (stopa), Jason Allison (dłoń).

Dobrą wiadomością da kibiców Leafs było to, że Mats Sundin wyrównał stan meczu na 13 sekund przed końcową syreną. To dało Toronto jeden punkt, niestety drugiego nie udało się zdobyć z powodu kiepskiej skuteczności wykonywania rzutów karnych. Ogólnie w tym sezonie ten kulejący element gry (3 zwycięstwa po karnych, 7 porażek i żadnej bramki strzelonej na wyjeździe...) kosztował Klonowe Liście kilka cennych punktów.

Jedynego gola w shootoucie, i to ta zła wiadomość, uzyskał były zawodnik Leafs, Brad Boyes i tym samym to Bruins wygrali wczorajsze spotkanie.

To i triumf Tampa Bay Lightning nad zespołem Atlanty Thrashers plasuje TML 7 punktów za miejscem gwarantującym grę w playoffach. Pozostało 6 meczów do rozegrania, czyli 12 punktów do zdobycia. W tej sytuacji zakładając, że Toronto wygra wszystkie swoje spotkania do końca sezonu, zajmującej ósmą pozycję drużynie wystarczą dwa zwycięstwa i przegranie jednego z pozostałych 4 meczów po regulaminowym czasie gry, aby przypieczętować grę w posezonowych rozgrywkach. Rachunek matematyczny przytaczam z przyzwoitości...

Mariusz Czerkawski oraz Glen Murray trafiali dla Niedźwiadków, bramki dla Klonowych Liści zdobyli Alexei Ponikarovsky oraz Mats Sundin.

"Ukradliśmy ten jeden punkt," mówił po zawodach Aubin. "Szkoda, że nie udało się wygrać karnych ale musimy myśleć pozytywnie."

Mats Sundin, Darcy Tucker oraz Alexei Ponikarovsky wszyscy zostali zatrzymani przez Tima Thomasa w konkursie rzutów karnych. Bramkarz Bruins jeszcze wcześniej wyrwał zwycięstwo Leafs fantastycznie broniąc strzał Kyle'a Wellwooda na minutę przed końcem dogrywki.

"Nie poddamy się, musimy po prostu pracować dalej," komentował Tucker iluzoryczne juz szanse na awans do playoffów.

Warte uwagi:
# Brian Leetch rozegrał mecz numer 1200 w NHL.
# Thomas otrzymał "7th Player Award" (Nagrodę dla Siódmego Zawodnika) przyznawaną przez kibiców Bruins graczowi, który zaprezentował się ponad oczekiwania w danym sezonie.
# W pierwszej tercji Toronto oddało 2 uderzenia na bramkę Thomasa, zaś w drugiej 18...
# Murray opuścił grę w dogrywce po otrzymaniu uderzenia slap shotem w głowę.
# Ponikarovsky ma 4 gole i 4 asysty w ostatnich 6 spotkaniach Leafs.
# Boston zakończył tegosezonowe potyczki z Leafs bilansem 4 zwycięstw i 4 porażek, w tym dwóch po regulaminowym czasie gry.

Następny mecz: 08 kwietnia 2006 - Toronto at Philadelphia.